Podstawy programowania sterowników Siemens S7-1200 w LAD

Zapisy zamknięte
zapisz się na powiadomienie
Co czeka Cię w kursie?
Kurs powstał we współpracy między portalem iAutomatyka.pl oraz Piotrem Koconiem. Dedykowany jest początkującym programistom PLC, studentom automatyki i robotyki oraz mechatroniki, a także każdemu, kto chciałby wejść w branżę automatyki.
W pierwszym module wprowadzamy w totalne podstawy na temat sterowników PLC, jak działają, jak je podłączyć do zasilania i do nich czujniki oraz wyjścia. W module drugim opowiemy o środowisku programistycznym TIA Portal oraz niezbędnymi zagadnieniami dotyczącymi konfiguracji i połączenia się ze sterownikiem. Wyjaśnimy także, jak zorganizowana jest pamięć w sterowniku i jak nią zarządzać przez tagi.
W module trzecim przechodzimy do podstawowych instrukcji programowania w języku LAD oraz przekazujemy w ręce kursanta 3 zadania do samodzielnego wykonania w darmowej wersji TIA Portal. Moduł czwarty wprowadza w nieco bardziej zaawansowane, ale niezbędne do porządnego programowania zagadnienia. Mówimy o blokach funkcyjnych przy okazji pokazując strukturę języka FBD. Tutaj także na kursanta czekają ćwiczenia.
Moduł piąty to niezbędnik każdego programisty PLC, czyli bloki danych. Bez nich nasz program będzie po prostu amatorski. W końcu w module szóstym zapoznamy się z licznikami i timerami.
W module siódmym znajduje się test, po którego zdaniu można otrzymać certyfikat w języku polskim i angielskim potwierdzający wiedzę kursanta.
Kim jest Twój prowadzący?
Program Kursu
-
Podstawy PLC
-
Wprowadzenie
-
Stanowisko
-
Sterownik
-
Języki programowania
-
Podłączenie sterownika
-
-
Wprowadzenie do programowania w TIA Portal
-
Licencja TIA
-
Wprowadzenie TIA
-
IP
-
Konfiguracja PLC
-
Pamięć
-
Tagi i liczby
-
-
Podstawy programowania LAD
-
Konstrukcja programu
-
Instrukcje bitowe
-
Przykłady wykorzystania instrukcji bitowych
-
LAD – przerzutniki i zbocza
-
LAD – przerzutniki i zbocza w praktyce
-
Treść ćwiczeń LAD
-
Rozwiązanie ćwiczenia 1
-
Rozwiązanie ćwiczenia 2
-
Rozwiązanie ćwiczenia 3
-
-
Bloki funkcyjne i język FBD
-
Blok funkcyjny
-
FBD
-
FBD ciąg dalszy
-
Ćwiczenia FBD
-
Ćwiczenie 1 – rozwiązanie
-
Ćwiczenie 2 – rozwiązanie
-
-
Bloki danych i język SCL
-
Bloki danych
-
Wykorzystanie bloków danych
-
Operacje arytmetyczne
-
SCL w operacjach liczbowych
-
Przykłady operacji na liczbach
-
VAT
-
-
Liczniki i timery
-
Liczniki
-
Liczniki – przykład
-
Liczniki czasowe
-
Liczniki czasowe – przykład
-
-
Test i certyfikat
-
Test do kursu Podstawy programowania sterowników Siemens S7-1200 w LAD – zdobądź certyfikat
-
-
Bonusy
-
Diagnostyka
-
Aktualizacja firmware
-
IO Factory
-
Przykładowy program w IO Factory
-
Opinie
Zweryfikowane opinie! Wszystkie opinie pochodzą od klientów, którzy wykupili kurs. Opinie są gromadzone, weryfikowane i publikowane zgodnie z regulaminem.
-
Sławek
Kurs nie nadaje się dla początkujących. Materiał jest tłumaczony w bardzo skomplikowany sposób, często podczas wykonywanie ćwiczenia brakuje podglądu co się dzieje na stanowisku z lampkami. -
Opinia nt podstaw programowania S7-1200
Kurs świetnie systematyzuje wiedzę, krok po kroku przypomina podstawy a jednocześnie wprowadza nowe. Z tym kursem poradzi sobie każdy kto nie miał wcześniej styczności z tymi sterownikami. Prowadzący w profesjonalny sposób przekazuje wiedze. Kurs świetny dla profesjonalistów i amatorów. POLECAM SERDECZNIE! -
Michał J
Krok po kroku, jak krowie na rowie <3 -
xXx
Były tutaj absolutne podstawy. Kurs dla osób, które w ogóle (albo prawie w ogóle) nie miały wcześniej styczności z programowaniem PLC. Literówki w zadaniach i drobne błędy językowe Pana Piotra (sory zwracam uwage na takie pierdoły). Ogólnie OK, choć kurs dla mnie akurat niewymagający. -
Świetny kurs
Szczerze polecam wszystkim którzy chcą poznać lub utrwalić podstawy i na koniec uzyskać stosowny dokument. -
Krótko i na temat
Kurs bardzo przyjemny - duża dawka wiedzy praktycznej, bez zbędnego owijania w bawełnę. Omówienie zasady działania sterownika, podłączenia i konfiguracji trwa krócej, niż typowy wykład na uczelni, gdzie wykładowca zazwyczaj "zdąży" powiedzieć jedynie czym jest PLC i ewentualnie zdąży pokazać, że sterowniki Siemens programuje się w Tia Portal. I pomyśleć, że na studiach zaocznych trzeba wydać znacznie większą kasę tylko po to, żeby się mniej nauczyć.