Podstawy programowania sterowników na bazie easyE4 od EATON

User Avatar
(4 Opinii)
149.00 zł

Kurs Online – podstawowy. Zaczyna się od podstaw elektrotechniki, podłączenia sterownika, wejść i wyjść. Następnie krok po kroku pokazuję jak zacząć programować sterowniki od poziomu maksymalnie podstawowego, czyli pokazuję podstawy techniki cyfrowej. Dopiero później przechodzimy do programowania samego sterownika i kończymy na przykładach. Polecam kurs dla początkujących oraz wszystkich którzy szybko chcą rozpracować sterownik easyE4.

Najważniejsze zalety kursu:

 • Kurs jest w oparciu o darmowe oprogramowanie zawierające symulator.
 • Będziesz mógł samodzielnie przetestować każdy przykład i omawianą funkcję!
 • Nie musisz znać podstaw sterowania! Wyjaśnione zostały niezbędne zagadnienia z elektrotechniki oraz logiki cyfrowej do samodzielnej pracy ze sterownikiem.
 • Kurs zawiera część wprowadzającą na poziomie “Super Początkujący” – idealny dla początkujących, studentów, elektryków i każdego, kto chce zacząć przygodę z układami sterowania.
 • Kurs zawiera schemat elektryczny do ściągnięcia.
 • W kursie szczegółowo opisano całą serię easyE4 – bez problemu rozbudujesz układ o dodatkowe moduły wejść i wyjść.
 • Po ukończeniu kursu powinieneś bez problemu samodzielnie podłączyć oraz zaprogramować sterownik.
 • Sterowniki easyE4 to świetne urządzenia do samodzielnej budowy sterowania w automatyce przemysłowej, automatyki budynku i domu.

Jeśli chcesz nauczyć się programować sterowniki to ten kurs jest stworzony dla Ciebie! Grzesiek w kursie zamieścił nawet część dla super początkujących, którzy nie mieli do czynienia nawet z podłączeniem sterownika. Dzięki temu możesz też sam ćwiczyć na swoim komputerze bez posiadania urządzenia. Wystarczy darmowe demo easysoft7, a całą elektrotechnikę Grzesiek pokazuje w kursie.

Zobacz niezależną recenzję tego kursu od Piotra – Początkującego Automatyka

Funkcje kursu

 • Wykłady 56
 • Quizy 1
 • Trwanie 5,5 h
 • Poziom Podstawowy
 • Język Polski
 • Studenci 326
 • Certyfikat Tak
 • Oceny Tak
Avatar
Jestem inżynierem o specjalności programowania sterowników PLC. Doświadczenie nabyłem przy realizacji obiektów wodociągowych (zestawy pompowe podtrzymujące ciśnienie, stacje uzdatnia wody, ujęcia wody) oraz kanalizacyjnych (pompownie i tłocznie ścieków). Jako aktywny inżynier miałem do czynienia z pokaźną liczba producentów sterowników PLC t.j.:(SIEMENS, MITSUBISHI ELECTRIC, ALLAN BRADLEY, DELTA, SCHNEIDER, HORNER, WAGO, INVENTIA, UNITRONICS). Wiedzę o automatyce przemysłowej wzbogaciłem podczas pracy w utrzymaniu ruchu. Aktualnie mam przyjemność testowania najnowszych urządzeń automatyki w redakcji iAutomatyka.pl :)

Opinie

Średnia ocena

4.8
4 Ocen

Szczegółowa ocena

5
75%
4
25%
3
0%
2
0%
1
0%
 • Avatar

  Świetny dla takich jak ja (początkujących)

  Jeszcze raz świetny dla początkujących. Jestem technikiem utrzymania ruchu, temat PLC i sterowników nieunikniony. Kiedyś miałem przygodę z Easy 700 i szkoleniem w Eaton (dawno temu). Na początku faktycznie dużo podstaw, ale mogą się przydać. Ćwiczę już na sprzęcie często wracam do wykładów. Tu jest tak dużo informacji że po jednej rundzie oglądania nie sposób zapamiętać, zwłaszcza dzieląc czas na obowiązki zawodowe i rodzinne. Żałuje że nie udało się pojechać na prezentację Eaton jak był objazd ich ciężarówką po Polsce. Na pewno jak już ogarnę nowego Easy to będę korzystał z innych kursów.Jeszcze raz polecam

 • Avatar

  Podstawowa wiedza

  Dobry kurs dla początkujących. Przedstawiono w nim zagadnienia związane zarówno z częścią hardware, jak i software. Prowadzący przedstawia całość od podstaw, tj. od montażu urządzeń (zasilanie, ochrona przeciwporażeniowa, podłączenie sygnałów itp.), aż do programowania sterownika na prostych przykładach. Dobra pozycja dla osób zaczynających przygodę z automatyką. P.S. Część 11.3 Opóźnione odpadanie - program, od 07:14. Prowadzący szkolenie mówi o czynnościach jakie wykonuje w programie, ale zamknął widok swojego pulpitu i pozostaje jedynie się domyślać :) EDIT BY ADMIN: Dziękujemy za czujność :) Błąd został naprawiony i widok pulpitu już jest dostępny.

 • Avatar

  Solidna dawka wiedzy od podstaw

  Na początku kursu następuje wprowadzenie do tematu dla początkujących. W części związanej z programowaniem autor przedstawia kilka przykładów dotyczących programowania podstawowych funkcji. Pod koniec kursu przedstawione są ciekawe przykłady "z życia wzięte". Kurs polecam zarówno początkującym ze sterownikami PLC oraz tym którzy nie mieli styczności ze sterownikami EASY od EATON. Swoje przemyślenia napisałem w artykule na iAutomatyka.pl

 • Avatar

  Dobry dla początkujących

  1/3 Kursu to totalne podstawy. Podłączenie sterownika do zasilania, zabezpieczenie, następnie jeszcze wstęp do programowania czyli jak działa sterownik, podstawy logiki sterowania itp. Dopiero później zaczyna się programowanie, przykłady i symulacja. Kurs można polecić osobom, które totalnie nie mają pojęcia o programowaniu sterowników, tak. Początkujący znajdą to czego szukali.

149.00 zł

  4 komentarzy

 1. Avatar
  28 lutego 2020

  witam
  mam pytanko pomimo ukończenia kursu nie mogę przejść do części w której wykonuje się test by otrzymać certyfikat, co uczynić by tego dokonać
  pozzdrawiam
  Piotrek

 2. Avatar
  25 marca 2020

  Mam podobny problem jak kolega wyżej. Klikam w link i przenosi mnie na stronę kursu, gdzie jest tylko informacja o teście, a nie ma możliwości uruchomienia testu.