Jeśli interesujesz się automatyką, na pewno słyszałeś o kursie online “Podstawy Automatyki w praktyce“. Od jego premiery minęło już wystarczająco dużo czasu, aby chociaż jeden komunikat zwrócił Twoją uwagę.
Czy warto się na niego zapisać? Przyjrzyjmy się temu bardziej szczegółowo.
To nasz kurs, wypowiemy się o nim najlepiej jak potrafimy – to logiczne. Wierzymy w ten proces edukacyjny i włożyliśmy tam nasze serca automatyków.
Jednak wiem, że Ty potrzebujesz DOWODÓW na to, że ten kurs jest faktycznie taki dobry.
I te dowody dzisiaj Ci przedstawię – konkretne osoby, konkretne źródła.
Co piszą o kursie w Internecie?
Od pierwszej edycji zapisów minęło już sporo czasu i na kurs zapisywał się już ponad 1000 osób. Poniższe komentarze pochodzą z LinkedIn i Facebook, pod każdym znajdziesz źródło do dyskusji.
To tylko było kilka przykładów komentarzy z LinkedIn i Facebook. Więcej opinii od kursantów (ponad 80) znajdziesz na stronie z kursem.
Co to za kurs?
“Podstawy Automatyki w praktyce” to kurs online, na którym pracowało i występuje w nim aż 40 ekspertów automatyki. Kurs składa się z 240 lekcji video, które uczą podstaw automatyki w sposób praktyczny.
>> ZOBACZ KIEDY JEST NASTĘPNA EDYCJA ZAPISÓW <<
Tak naprawdę jest to połączenie 6 kursów w jednym. Pełna wersja kursu składa się z 31 modułów (240 lekcji + materiały dodatkowe):
- Wprowadzenie do świata automatyki
- Podstawy sterowania w praktyce
- Szafy w automatyce
- Zasilanie obiektu i układu sterowania
- Zabezpieczenia elektryczne
- Aparatura kontrolno-sterująca i akcesoria
- Przekaźniki i styczniki
- Urządzenia sterujące i PLC
- Urządzenia sterujące – materiały dodatkowe
- Wizualizacja procesu
- Przewody w automatyce
- Technika napędowa i silniki
- Przemienniki częstotliwości (falowniki)
- Wprowadzenie do świata czujników
- Czujniki zbliżeniowe
- Fotoprzekaźniki podstawy
- Fotoprzekaźniki refleksyjne
- Fotoprzekaźniki odbiciowe
- Kurtyny świetlne
- Fotoprzekaźniki zaawansowane
- Enkodery inkrementalne
- Enkodery absolutne i inne
- Smartsensory
- Układy i przetworniki pomiarowe (temperatura, ciśnienie i inne)
- Pomiar przepływu
- Pomiar poziomu
- Serwomechanizmy
- Układy bezpieczeństwa safety
- Pneumatyka
- Robotyka przemysłowa
- Przemysł 4.0 w praktyce – ASTOR
- Test i Certyfikat
Zaczynamy od totalnego zera, a kończymy na przemyśle 4.0 – wielu mi napisało, że ten kurs to Kompendium Wiedzy!
Czy warto się zapisać na kurs Podstawy Automatyki w praktyce? Odpowiedź na to pytanie zależy od Twoich oczekiwań i potrzeb. Jeśli szukasz kursu, który zawiera wszystkie najważniejsze informacje z Podstaw w dziedzinie automatyki i jest tworzony przez 40 ekspertów, to kurs Podstawy Automatyki w praktyce z pewnością Cię zainteresuje.
Kulisy powstawania kursu – zobacz to od środka!
Abyś jeszcze lepiej mógł się zorientować w temacie, mamy dla Ciebie 5 filmów VLOG, na których pokazujemy jak wyglądała produkcja tego ogromnego kursu video. Dzięki temu możesz lepiej zobaczyć jakie są zasady tworzenia kursu i jakie zaangażowanie wkładane w jego tworzenie.
Jako Zespół iAutomatyka.pl nagraliśmy pierwszą część kursu, gdzie zaczynamy od TOTALNYCH podstaw automatyki. W ponad 90 lekcjach przechodzimy proces od ogółu do szczegółu. Pojawiamy się przy maszynach i otwieramy szafy sterownicze. Takie lekcje przeplatamy, tłumacząc najprostsze zagadnienia, nawet co to jest prąd i napięcie elektryczne. Wszystko na konkretnych przykładach.
VLOG 1 – Nagrania u Endress+Hauser
Trzecia część kursu o przetwornikach i układach pomiarowych zrealizowaliśmy z Endress+Hauser. Nagraliśmy ~20 solidnych wykładów z ekspertami.
VLOG 2 – Nagrania u PILZ
Czwarta część kursu , to niezbędna wiedza o układach bezpieczeństwa. Wspólnie z ekspertami z PILZ nagraliśmy ~15 lekcji.
VLOG 3 – Nagrania u SMC
Piąta część kursu to zakres z podstaw pneumatyki, nagrany z firmą SMC. Przygotowaliśmy ~22 lekcje z ekspertami
VLOG 4 – Nagrania u SICK
Druga część kursu została nagrana wspólnie z ekspertami z SICK. Łącznie ~60 lekcji video o Podstawach Czujników.
VLOG 5 – Nagrania u ASTOR
Ludzie, jak i zasoby firmy ASTOR odegrali w kursie bardzo istotną rolę. Dzięki nim, mogliśmy pokazać podstawy automatyki w BARDZO praktycznym świetle, ponieważ mieliśmy dostęp do obiektów automatyki, maszyn i robotów. Eksperci z ASTOR skupili się na materiałach związanych z robotyką i przemysłem 4.0, iAutomatyka.pl natomiast na podstawach TOTALNYCH.
Dla kogo jest ten kurs?
Mam nadzieję, że już sam się zorientowałeś, że kurs jest dla każdego, kto zaczyna w automatyce i nie tylko!! Serio!
Kurs został zaprojektowany od totalnych podstaw. Nawet jak nie znasz podstaw elektrotechniki, to możesz liczyć na to, że Cię wprowadzimy w ten świat. Natomiast bardziej doświadczeni, odnajdą się w dalszej części kursu. Kurs przebiega od wyjaśnień obiektu automatyki jako całości, po czym coraz bardziej wchodzimy w szczegóły. Wyjaśniamy poszczególne urządzenia spotykane w układach sterowania. Od złączki po sterownik PLC. Poznasz najpopularniejsze czujniki i układy pomiarowe stosowane w automatyce. Uzupełnisz wiedzę o podstawy pneumatyki oraz układów bezpieczeństwa. W końcu wprowadzimy Cię w świat robotyki i przemysłu 4.0.
Darmowa wersja kursu – Podstawy Automatyki
Ponadto, abyś mógł zorientować się czy kurs jest dla Ciebie, mamy do dyspozycji darmową wersję kursu. Na stronie https://kursyautomatyki.pl/kurs/podstawy-automatyki-w-praktyce-minikurs/ znajdziesz kilka lekcji kursu, które pozwolą Ci zapoznać się z jego tematyką i podjąć decyzję czy warto się zapisać na pełną wersję.
Podsumowanie
Jeśli szukasz kursu, który zawiera wszystkie najważniejsze informacje w dziedzinie automatyki i jest tworzony przez 40 ekspertów, to kurs Podstawy Automatyki w praktyce z pewnością Cię zainteresuje. Mamy darmową wersję kursu, która pozwoli Ci zapoznać się z jego tematyką i podjąć decyzję czy warto się zapisać na wersję pełną.