Newsy, Recenzje

Kurs Podstaw Automatyki – warto się zapisać? Mam dowody!

Jeśli interesujesz się automatyką, na pewno słyszałeś o kursie online “Podstawy Automatyki w praktyce“.  Od jego premiery minęło już wystarczająco dużo czasu, aby chociaż jeden komunikat zwrócił Twoją uwagę.

Czy warto się na niego zapisać? Przyjrzyjmy się temu bardziej szczegółowo.

To nasz kurs, wypowiemy się o nim najlepiej jak potrafimy – to logiczne. Wierzymy w ten proces edukacyjny i włożyliśmy tam nasze serca automatyków.

Jednak wiem, że Ty potrzebujesz DOWODÓW na to, że ten kurs jest faktycznie taki dobry.

I te dowody dzisiaj Ci przedstawię – konkretne osoby, konkretne źródła.

Co piszą o kursie w Internecie?

Od pierwszej edycji zapisów minęło już sporo czasu i na kurs zapisywał się już ponad 1000 osób.  Poniższe komentarze pochodzą z LinkedIn i Facebook, pod każdym znajdziesz źródło do dyskusji.

[e-maile niestety, ale muszę ocenzurować -RODO]

To tylko było kilka przykładów komentarzy z LinkedIn i Facebook. Więcej opinii od kursantów (ponad 80) znajdziesz na stronie z kursem.

Co to za kurs?

“Podstawy Automatyki w praktyce” to kurs online, na którym pracowało i występuje w nim aż 40 ekspertów automatyki. Kurs składa się z 240 lekcji video, które uczą podstaw automatyki w sposób praktyczny.

>> ZOBACZ KIEDY JEST NASTĘPNA EDYCJA ZAPISÓW <<

Tak naprawdę jest to połączenie 6 kursów w jednym. Pełna wersja kursu składa się z 31 modułów (240 lekcji + materiały dodatkowe):

  1. Wprowadzenie do świata automatyki
  2. Podstawy sterowania w praktyce
  3. Szafy w automatyce
  4. Zasilanie obiektu i układu sterowania
  5. Zabezpieczenia elektryczne
  6. Aparatura kontrolno-sterująca i akcesoria
  7. Przekaźniki i styczniki
  8. Urządzenia sterujące i PLC
  9. Urządzenia sterujące – materiały dodatkowe
  10. Wizualizacja procesu
  11. Przewody w automatyce
  12. Technika napędowa i silniki
  13. Przemienniki częstotliwości (falowniki)
  14. Wprowadzenie do świata czujników
  15. Czujniki zbliżeniowe
  16. Fotoprzekaźniki podstawy
  17. Fotoprzekaźniki refleksyjne
  18. Fotoprzekaźniki odbiciowe
  19. Kurtyny świetlne
  20. Fotoprzekaźniki zaawansowane
  21. Enkodery inkrementalne
  22. Enkodery absolutne i inne
  23. Smartsensory
  24. Układy i przetworniki pomiarowe (temperatura, ciśnienie i inne)
  25. Pomiar przepływu
  26. Pomiar poziomu
  27. Serwomechanizmy
  28. Układy bezpieczeństwa safety
  29. Pneumatyka
  30. Robotyka przemysłowa
  31. Przemysł 4.0 w praktyce – ASTOR
  32. Test i Certyfikat

Zaczynamy od totalnego zera, a kończymy na przemyśle 4.0 – wielu mi napisało, że ten kurs to Kompendium Wiedzy!

 

Czy warto się zapisać na kurs Podstawy Automatyki w praktyce? Odpowiedź na to pytanie zależy od Twoich oczekiwań i potrzeb. Jeśli szukasz kursu, który zawiera wszystkie najważniejsze informacje z Podstaw w dziedzinie automatyki i jest tworzony przez 40 ekspertów, to kurs Podstawy Automatyki w praktyce z pewnością Cię zainteresuje.

Kulisy powstawania kursu – zobacz to od środka!

Abyś jeszcze lepiej mógł się zorientować w temacie, mamy dla Ciebie 5 filmów VLOG, na których pokazujemy jak wyglądała produkcja tego ogromnego kursu video. Dzięki temu możesz lepiej zobaczyć jakie są zasady tworzenia kursu i jakie zaangażowanie wkładane w jego tworzenie.

Jako Zespół iAutomatyka.pl  nagraliśmy pierwszą część kursu, gdzie zaczynamy od TOTALNYCH podstaw automatyki. W ponad 90 lekcjach przechodzimy proces od ogółu do szczegółu. Pojawiamy się przy maszynach i otwieramy szafy sterownicze. Takie lekcje przeplatamy, tłumacząc najprostsze zagadnienia, nawet co to jest prąd i napięcie elektryczne. Wszystko na konkretnych przykładach.

VLOG 1 – Nagrania u Endress+Hauser

Trzecia część kursu o przetwornikach i układach pomiarowych zrealizowaliśmy z Endress+Hauser. Nagraliśmy ~20 solidnych wykładów z ekspertami.

VLOG 2 – Nagrania u PILZ

Czwarta część kursu , to niezbędna wiedza o układach bezpieczeństwa. Wspólnie z ekspertami z PILZ nagraliśmy ~15 lekcji.

VLOG 3 – Nagrania u SMC

Piąta część kursu to zakres z podstaw pneumatyki, nagrany z firmą SMC. Przygotowaliśmy ~22 lekcje z ekspertami

VLOG 4 – Nagrania u SICK

Druga część kursu została nagrana wspólnie z ekspertami z SICK. Łącznie ~60 lekcji video o Podstawach Czujników.

VLOG 5 – Nagrania u ASTOR

Ludzie, jak i zasoby firmy ASTOR odegrali w kursie bardzo istotną rolę. Dzięki nim, mogliśmy pokazać podstawy automatyki w BARDZO praktycznym świetle, ponieważ mieliśmy dostęp do obiektów automatyki, maszyn i robotów. Eksperci z ASTOR skupili się na materiałach związanych z robotyką i przemysłem 4.0, iAutomatyka.pl natomiast na podstawach TOTALNYCH.

Dla kogo jest ten kurs?

Mam nadzieję, że już sam się zorientowałeś, że kurs jest dla każdego, kto zaczyna w automatyce i nie tylko!! Serio!

Kurs został zaprojektowany od totalnych podstaw. Nawet jak nie znasz podstaw elektrotechniki, to możesz liczyć na to, że Cię wprowadzimy w ten świat. Natomiast bardziej doświadczeni, odnajdą się w dalszej części kursu. Kurs przebiega od wyjaśnień obiektu automatyki jako całości, po czym coraz bardziej wchodzimy w szczegóły. Wyjaśniamy poszczególne urządzenia spotykane w układach sterowania. Od złączki po sterownik PLC. Poznasz najpopularniejsze czujniki i układy pomiarowe stosowane w automatyce. Uzupełnisz wiedzę o podstawy pneumatyki oraz układów bezpieczeństwa. W końcu wprowadzimy Cię w świat robotyki i przemysłu 4.0.

Darmowa wersja kursu – Podstawy Automatyki

Ponadto, abyś mógł zorientować się czy kurs jest dla Ciebie, mamy do dyspozycji darmową wersję kursu. Na stronie https://kursyautomatyki.pl/kurs/podstawy-automatyki-w-praktyce-minikurs/ znajdziesz kilka lekcji kursu, które pozwolą Ci zapoznać się z jego tematyką i podjąć decyzję czy warto się zapisać na pełną wersję.

 

 

 

 

Podsumowanie

Jeśli szukasz kursu, który zawiera wszystkie najważniejsze informacje w dziedzinie automatyki i jest tworzony przez 40 ekspertów, to kurs Podstawy Automatyki w praktyce z pewnością Cię zainteresuje. Mamy darmową wersję kursu, która pozwoli Ci zapoznać się z jego tematyką i podjąć decyzję czy warto się zapisać na wersję pełną.