-
Lekcje z kursu Falowniki #1 - podstawy przemienników częstotliwości
8-
Wykład1.1
-
Wykład1.2
-
Wykład1.3
-
Wykład1.4
-
Wykład1.5
-
Wykład1.6
-
Wykład1.7
-
Wykład1.8
-
This content is protected, please login and enroll course to view this content!
Poprzednie
Budowa przemiennika częstotliwości
Następne
Sterowanie skalarne a wektorowe
Zostaw odpowiedź Anuluj pisanie odpowiedzi
Musisz się zalogować, aby móc dodać komentarz.
5 komentarzy
Ciekawe 🙂
Czy rezystorem hamowania jest nazywane,potencjometr lub inne urządzenie slużące do regulacji obrotów?
Witaj. Odpowiedź brzmi nie. Potencjometr podłączony do przemiennika częstotliwości służy do regulacji częstotliwości wyjściowej przemiennika. Potencjometr podłączony z jednej strony do źródła napięcia +10V z drugiej strony do napięcia źródła odniesienia (-Uz, GND lub COM). Suwak potencjometru łączymy do wejścia analogowego (IA) napięciowego.


Jeśli chodzi o rezystor hamujący:
Przy pracy w trybie generatorowym przez dłuższy czas lub w przypadku konieczności hamowania dużych momentów bezwładnościowych, niezbędny jest zewnętrzny rezystor hamujący. Przetwarza on energię hamowania w ciepło. Rezystor hamujący zostaje załączony przez tranzystor hamowania , jeśli napięcie obwodu pośredniego przekroczy próg załączenia. To zapobiega przed zadziałaniem blokady impulsowej przemiennika przez usterkę “zbyt wysokie napięcie DC” i bezwładną pracą silnika. Zewnętrzny rezystor hamujący zapewnia kontrolę procesu hamowania przez cały czas.
Więcej na temat rezystorów hamujących i sposobie ich podłączenia będzie w kursie z podstaw przemienników częstotliwości Link
Jak połączymy 5 falowników za pomocą szyny DC, to skąd wiemy jakie obciążenie wytrzyma prostownik w pierwszym przemienniku? Czy może trzeba zainstalować/kupić taki prostownik, bo z kursu jakoś to nie wynika, jest zachwyt i koniec na tym.
Zapraszamy dołączyć do kursu pełnego https://kursyautomatyki.pl/p – kursanci mają dostęp do grupy zamkniętej na facebook z Dawidem, gdzie doradza i odpowiada na wszystkie pytania. Inny sposób to uczestniczenie w jednym z Webinarium z Dawidem – spis tutaj: https://iautomatyka.pl/wydarzenia/webinaria-aniro/