-
Wprowadzenie do czytania schematów elektrycznych
5-
Wykład1.1
-
Wykład1.2
-
Wykład1.3
-
Wykład1.4
-
Wykład1.5
-
-
Pobieranie wersji DEMO i opis konfiguracji dla pełnej wersji
3 -
Budowa interfejsu programu
8-
Wykład3.1
-
Wykład3.2
-
Wykład3.3
-
Wykład3.4
-
Wykład3.5
-
Wykład3.6
-
Wykład3.7
-
Wykład3.8
-
-
Tworzenie nowego projektu
3-
Wykład4.1
-
Wykład4.2
-
Wykład4.3
-
-
Szablony i arkusze
11-
Wykład5.1
-
Wykład5.2
-
Wykład5.3
-
Wykład5.4
-
Wykład5.5
-
Wykład5.6
-
Wykład5.7
-
Wykład5.8
-
Wykład5.9
-
Wykład5.10
-
Wykład5.11
-
-
Podstawowe funkcje programu
15-
Wykład6.1
-
Wykład6.2
-
Wykład6.3
-
Wykład6.4
-
Wykład6.5
-
Wykład6.6
-
Wykład6.7
-
Wykład6.8
-
Wykład6.9
-
Wykład6.10
-
Wykład6.11
-
Wykład6.12
-
Wykład6.13
-
Wykład6.14
-
Wykład6.15
-
-
Symbole
8-
Wykład7.1
-
Wykład7.2
-
Wykład7.3
-
Wykład7.4
-
Wykład7.5
-
Wykład7.6
-
Wykład7.7
-
Wykład7.8
-
-
Kable
3-
Wykład8.1
-
Wykład8.2
-
Wykład8.3
-
-
Zestawienia
5-
Wykład9.1
-
Wykład9.2
-
Wykład9.3
-
Wykład9.4
-
Wykład9.5
-
-
Szybsza praca w programie
12-
Wykład10.1
-
Wykład10.2
-
Wykład10.3
-
Wykład10.4
-
Wykład10.5
-
Wykład10.6
-
Wykład10.7
-
Wykład10.8
-
Wykład10.9
-
Wykład10.10
-
Wykład10.11
-
Wykład10.12
-
-
Praktyka - rysujemy pierwszy schemat
12-
Wykład11.1
-
Wykład11.2
-
Wykład11.3
-
Wykład11.4
-
Wykład11.5
-
Wykład11.6
-
Wykład11.7
-
Wykład11.8
-
Wykład11.9
-
Wykład11.10
-
Wykład11.11
-
Wykład11.12
-
-
Testy i certyfikat
1
This content is protected, please login and enroll course to view this content!
Poprzednie
Zapowiedź modułu “Tworzenie nowego projektu”
Następne
Zakładanie schematu zasadniczego
Zostaw odpowiedź Anuluj pisanie odpowiedzi
Musisz się zalogować, aby móc dodać komentarz.
10 komentarzy
Mam pytanie co do tego ćwiczenia. Mam problem taki, że po nowego projektu nie mam wszystkich funkcji w eksploratorze projektu, przez co nie potrafi stworzyć schematu zasadniczego, a jedynie stronę tytułową. Nie wiem, czy jest to spowodowane tym, że coś przeoczyłem, czy wersją programu.
Z góry dziękuje za odpowiedź.
A próbowałeś może założyć nowy schemat zasadniczy bezpośrednio w Eksploratorze projektu? Jakie opcje masz do wyboru po kliknięciu prawym na element “Schematy zasadnicze” na drzewku projektowym? Na jakiej wersji programu pracujesz?
W Eksploratorze projektu nie pojawia mi się zakładka “Schematy zasadniczne”, mam tylko : strone tytułową, załączniki, zestawienie i baza techniczna projektu, a przy tworzeniu projektu robię wszystko zgodnie z tym, co jest pokazane w kursie. Wersja to V8R3.
Pierwszy pomysł – włącz okno właściwości dla projektu (kliknij prawym na projekt na drzewku i wybierz “Właściwości”). W nowym oknie przejdź do zakładki “Definicja listy”. Sprawdź, czy przy opisie “Schematy zasadnicze” masz zaznaczoną parafkę “Pokaż”. Napisz mi co zawiera ta lista u Ciebie.
Drugi pomysł – spróbuj ponownie zainstalować See Electrical. Plik instalacyjny pobrałeś ze strony IGE-XAO?
Tak pobrałem z strony IGE-XAO, nawet przeinstalowałem program, co nic nie dało. Po wejściu w właściwości projektu mam tylko zakładkę ustawienia ogólne.
Aktualizacja: Sprawę rozwiązaliśmy e-mailowo. Okazało się, że na komputerze był już wcześniej instalowany See Electrical i minął okres 30 dni licencji trial.
Ja miałem ten sam problem, dlatego teraz program mam zainstalowany na wirtualnej maszynie i wszystko jest OK 🙂
Dzień dobry
Mam ten sam problem co kolega PatrykF. Więc jak można go rozwiązać?
Pozdrawiam
U mnie zamiast schematu zasadniczego jest schemat jednokreskowy. Nie jestem pewien czy mam jakiś problem czy po prostu w nowszej wersji programu jest to inaczej nazwane.
Sprawę rozwiązaliśmy e-mailowo. Okazało się, że program był już wcześniej instalowany i minął okres użytkowania wersji trial. W przypadku gdy wystąpi taki problem (jak wyżej), najlepiej jest sprawdzić wersję licencji – Plik -> Konfiguracja See Electrical -> zakładka Licencja. W przypadku zakończenia wersji Trial, w razie potrzeby można ponownie zainstalować program na wirtualnej maszynie.